2019

Laureaat

Katrin Kaarama

Katrin õpib Avinurme Gümnaasiumi 11. klassis. Ta on väga mitmekülgne inimene, pole valdkonda, kus ta kätt poleks valgeks saanud. Oma koolis juhib ta presidendina juba mitmendat aastat Avinurme Gümnaasiumi Õpilasesindust, ta on kooliraadio meeskonnaliige ning klassivanem. Tal on väga suur süda, ta hoolib kõigist, vajadusel aitab alati ning on toeks. Ta on silma paistnud väga hea algatus- ja organiseerimisvõimega ja koolikaaslaste innustajana. Katrin omab väga head arusaamist koolikorraldusest ja on kooli juhtkonnale igati võrdväärne partner kooli arengus kaasarääkijana.

Katrin on aktiivne sportlane, ta tegeleb võrkpalli, matkamise, saalihoki ning odaviskega. Sealhulgas on ta käinud ka vabariiklikel ning ka rahvusvahelistel võistlustel, olles sealjuures väga edukas. Peale nende toimetuste meeldib Katrinile ka muusikat mängida. Aktiivse muusikuna kuulub ta kohaliku Avinurme Puhkpilliorkestri, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, AG kooli bändi ja Juminda Poolsaare bändi ridadesse. Ta on hinnatud saksofonist.

Katrin on väga mitmekülgne, kuid ta südame on endale võitnud saalihoki, Ta mängib mitmes naiskonnas väravavahina, olles oma liigas üks parimaid. 2018. aastal õnnestus neiul saada ka Eesti Naiste Saalihokikoondisesse.

Katrin on koolis väga usin- ta õpib hästi ning lõpetas 10.klassi kiitusega. Lisaks meeldib talle koos huvijuhiga kogu koolipere kaasavaid ja abistavaid projekte algatada. Näiteks projekt „Salliv kool“, kust taodeldi rahastust kooli koridoridesse keksukastide jms loomiseks. 

24.augustil 2019 toimus Eesti esimene seebihokiturniir. Katrin oli selle suure projekti eestvedaja. Võistkondade saabudes oli Katrini silmis näha puhast rõõmu. Ka ajakirjandus jooksis talle tormi, sest selline ettevõtmine oli Eestis esmakordne. Kohal oli näiteks Eesti Rahvusringhäälingu meediatiim, maakonnaleht Voorema, Eesti Saalihokiliit ning isegi Austria seebihokiturniiride korraldajad. Ta suutis kaasata suurt hulka kogukonda sündmusele kaasa elama. Seebihokiturniiri on rahvasuus hakatud kutsuma ka uueks Jõgevamaa nokiaks.

Katrin on eeskujuks teistele just oma positiivsuse ja nakatava ettevõtlikkusega.  Kui te saaks kasvõi korraks kogeda Katrini elu, siis teadke, et niisama paigal püsida see neiu ei oska. Katrin on oma suure südame, aktiivsuse ja hea eeskujuga suutnud väga palju ära teha ning väga paljusid inimesi mõjutada. 

Nominendid

Ursula Ilves

Viljandi Gümnaasium

Esitajad: Kristiina Uus, Risto Kaljurand, Kairi Ong ja Airi Luhaäär

Inara Ein

Jõgeva Põhikool

Esitaja: Kairi Sumero

Robi Pärnik

Tallinna Pääsküla Kool

Esitaja: Karmen Vagula

Lii Urb

Lihula Gümnaasium

Esitajad: Aire Arge, Vello-Kaid Soe ja Annika Kukk

Matthias Merelaine

Jakob Westholmi Gümnaasium

Esitaja: Alla Eenma

Kärol Kõomägi

Vastseliina Gümnaasium

Esitaja: Mari Mandel

Kirke Perillus

Türi Põhikool

Esitaja: Erika Teras

Kaspar Laks

Pirita Majandusgümnaasium

Esitaja: Madli Buström

Karl Jörgen Lööper

Võru Gümnaasium

Esitaja: Karmo Kurvits

Joonas Leemet

Pärnu Rääma Põhikool

Esitaja: Mart Kimmel

Hanna Liis Suuder

Vanalinna Hariduskolleegium

Esitaja: Liisa Raavel

Helena Rajatamm

Kanepi Gümnaasium

Esitaja: Herely Juurik

Johanna Roos

Pärnu Ühisgümnaasium

Esitaja: Julia Laidvee

Angelina Drozd

Tallinna Pae Gümnaasium

Esitaja: Anna Luik

Mirtel Veiser, Ave Alamets ja Kertu Lipp

Esimesed kaks neiut on Maidla Koolist ning kolmas Kiviõli I Keskkoolist

Esitaja: Gerri Alamets