Hea Eeskuju 2023

Johanna Martinson

Johanna on pühendunud Tallinna noor, kes võtab sõna, kuidas luua rohelisemat tulevikku ja on korraldanud ka mitmeid sellekohaseid sündmuseid. Ta on MTÜ Noorte Keskkonnaühisuse üks loojatest ja selle tegevjuht. MTÜ eesmärgiks on ühendada Eesti keskkonnahuvilisi noori ja luua neile võimalusi ennast keskkonnateemadel harida. Näiteks korraldas sel aastal Noorte Keskkonnaühisus Johanna eestvedamisel üle-Eestilise kampaania ,,See on minu panus rohelisemasse homsesse, aga sina?”. Veel on Ta koostöös Tallinna Haridusametiga korraldanud tasuta keskkonnateemalisi üritusi, kus noored saavad ekspertidega arutleda ja end harida.

Johanna on KuKu raadios salvestanud ka kolmeosalise saatesarja “Suurem pilt”, kus on fookuses noortele olulised teemad ja on kirjutanud ka loo “Persooniloo õppetunnid”, kus ta analüüsib oma tegemisi.

Lisaks kõigele sellele on Johanna ka eeskujulik õpilane. Õpingute kõrvalt veab Johanna kolmandat aastat järjest ka 1.-3. klassi õpilastele mõeldud teadusringi Gustav Adolfi Koolituskeskuses, kus tehakse põnevaid katseid ja töötube.

Johanna on noor, kes päriselt oma tegudega loob paremat homset ja nakatab teisi meie elu ja heaolu paremaks muutma.