×Head Eeskujud läbi aastate

2021

Martin Vesberg

Mees nagu orkester, multitalent, kellele ei lähe korda ainult enda saavutused, vaid ka teiste heaolu.

Martin Vesberg on väga andekas noor inimene, kes jõuab silma paista erinevates valdkondades. Ta tegeleb spordiga, eelkõige purjetamisega. Mitu aastat on ta tantsinud rahvatantsurühmas Öieti, ta on väga suur loodushuviline ja olnud edukas nii oma uurimistööde kui loodusfotodega ja korduvalt teinud kaastööd ETV saatele „Osoon”. Ta laulab, mängib saksofoni, klaverit, kitarri, kirjutab ise muusikat, näitleb, etleb, teeb videoid.

2020

Vladislav Virtonen

Kes teeb? Ma teen!

Sillamäel ilma vanemateta üles kasvanud ja vene õppekeelega põhikooli lõpetanud Vladislav on aktiivne mitmes erialas: ettevõtluses ja iduettevõtluses, õpetamises, esinduslikus ja vabatahtlikus töös, ÜRO tegevustes, rahvusvahelistes projektides, kohalike omavalitsuste töös, koolisiseses tegevuses, noortevahetustes, ajakirjanduses ja muusikas.

Ta kiiresti sai keele- ja kohanemisraskuste üle 10. klassis, kui läks üle venekeelsest põhikoolist Narva Vanalinna Riigikooli, kus näitas ennest kui aktiine, vastutustundlik , koostööks valmis noormees, kes võttis vastutuse olla kooli õpilasesinduse esimees. Ta aitab klassikaaslastel ennast teostada, toetab neid meeskonnatöös ja üritab tuua rohkem võimalusi kooli, tehes ettekandeid projektidest ja jagades informatsiooni koolivälistest üritustest. Samas on ta hea kuulaja.

Pärast kooli õpib ta iseseisvalt õigusteadust, võtab lisakursusi Eesti ja maailma ülikoolidest. Vladislav õpib 12. klassis, ta on ettevõtja, abipolitseinik, inglise keele õpetaja, tal on lisatöö äriinkubaatoris OBJEKT, ta õpetab meediakirjaoskust ja korraldab veebipõhiseid üritusi noortele.

Ta paistab silma oma aktiivsuse ja püüdlusega olla parem kui ta oli enne ning aidata teistel ennast arendada. Ta ei karda vigu teha ja on valmis neist õppima. Seda näevad teised tema ümber, nii õpilased kui ka õpetajad, ja võtavad eeskuju.

2019

Laureaat

Katrin Kaarama

Katrin õpib Avinurme Gümnaasiumi 11. klassis. Ta on väga mitmekülgne inimene, pole valdkonda, kus ta kätt poleks valgeks saanud. Oma koolis juhib ta presidendina juba mitmendat aastat Avinurme Gümnaasiumi Õpilasesindust, ta on kooliraadio meeskonnaliige ning klassivanem. Tal on väga suur süda, ta hoolib kõigist, vajadusel aitab alati ning on toeks. Ta on silma paistnud väga hea algatus- ja organiseerimisvõimega ja koolikaaslaste innustajana. Katrin omab väga head arusaamist koolikorraldusest ja on kooli juhtkonnale igati võrdväärne partner kooli arengus kaasarääkijana.

Katrin on aktiivne sportlane, ta tegeleb võrkpalli, matkamise, saalihoki ning odaviskega. Sealhulgas on ta käinud ka vabariiklikel ning ka rahvusvahelistel võistlustel, olles sealjuures väga edukas. Peale nende toimetuste meeldib Katrinile ka muusikat mängida. Aktiivse muusikuna kuulub ta kohaliku Avinurme Puhkpilliorkestri, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, AG kooli bändi ja Juminda Poolsaare bändi ridadesse. Ta on hinnatud saksofonist.

Katrin on väga mitmekülgne, kuid ta südame on endale võitnud saalihoki, Ta mängib mitmes naiskonnas väravavahina, olles oma liigas üks parimaid. 2018. aastal õnnestus neiul saada ka Eesti Naiste Saalihokikoondisesse.

Katrin on koolis väga usin- ta õpib hästi ning lõpetas 10.klassi kiitusega. Lisaks meeldib talle koos huvijuhiga kogu koolipere kaasavaid ja abistavaid projekte algatada. Näiteks projekt „Salliv kool“, kust taodeldi rahastust kooli koridoridesse keksukastide jms loomiseks. 

24.augustil 2019 toimus Eesti esimene seebihokiturniir. Katrin oli selle suure projekti eestvedaja. Võistkondade saabudes oli Katrini silmis näha puhast rõõmu. Ka ajakirjandus jooksis talle tormi, sest selline ettevõtmine oli Eestis esmakordne. Kohal oli näiteks Eesti Rahvusringhäälingu meediatiim, maakonnaleht Voorema, Eesti Saalihokiliit ning isegi Austria seebihokiturniiride korraldajad. Ta suutis kaasata suurt hulka kogukonda sündmusele kaasa elama. Seebihokiturniiri on rahvasuus hakatud kutsuma ka uueks Jõgevamaa nokiaks.

Katrin on eeskujuks teistele just oma positiivsuse ja nakatava ettevõtlikkusega.  Kui te saaks kasvõi korraks kogeda Katrini elu, siis teadke, et niisama paigal püsida see neiu ei oska. Katrin on oma suure südame, aktiivsuse ja hea eeskujuga suutnud väga palju ära teha ning väga paljusid inimesi mõjutada. 

Nominendid

Ursula Ilves

Viljandi Gümnaasium

Esitajad: Kristiina Uus, Risto Kaljurand, Kairi Ong ja Airi Luhaäär

Inara Ein

Jõgeva Põhikool

Esitaja: Kairi Sumero

Robi Pärnik

Tallinna Pääsküla Kool

Esitaja: Karmen Vagula

Lii Urb

Lihula Gümnaasium

Esitajad: Aire Arge, Vello-Kaid Soe ja Annika Kukk

Matthias Merelaine

Jakob Westholmi Gümnaasium

Esitaja: Alla Eenma

Kärol Kõomägi

Vastseliina Gümnaasium

Esitaja: Mari Mandel

Kirke Perillus

Türi Põhikool

Esitaja: Erika Teras

Kaspar Laks

Pirita Majandusgümnaasium

Esitaja: Madli Buström

Karl Jörgen Lööper

Võru Gümnaasium

Esitaja: Karmo Kurvits

Joonas Leemet

Pärnu Rääma Põhikool

Esitaja: Mart Kimmel

Hanna Liis Suuder

Vanalinna Hariduskolleegium

Esitaja: Liisa Raavel

Helena Rajatamm

Kanepi Gümnaasium

Esitaja: Herely Juurik

Johanna Roos

Pärnu Ühisgümnaasium

Esitaja: Julia Laidvee

Angelina Drozd

Tallinna Pae Gümnaasium

Esitaja: Anna Luik

Mirtel Veiser, Ave Alamets ja Kertu Lipp

Esimesed kaks neiut on Maidla Koolist ning kolmas Kiviõli I Keskkoolist

Esitaja: Gerri Alamets

2018

Laureaat

Kaari Uibomägi

Kaari Uibomägi on Valga Gümnaasiumi 12. majandusklassi õpilane, kes jäi žüriile silma eelkõige enda suure sooviga maailma parandada, seda nii oma kodukohas kui üles Eesti.

Kaari tegeleb innustunult kohalike ja globaalsete keskkonnateemadega. Ta on võtnud oma südameasjaks suurendada kogukonna, sh koolinoorte teadmisi prügisorteerimisest ning freeganlusest ja prügisukeldumisest, tehes eelnimetatut ka ise. Kaari soovib oma käitumisega teistele mõista anda, et jäätmeid sorteerides on võimalik materjale taaskasutada ning sellega omakorda säästa loodusvarasid. Kaari osaleb aktiivselt freeganite algatuses Free marketi avamiseks Tallinnas. Neiu on sel teemal sõna võtnud ka uudistesaates “Seitsmesed” ning rääkinud ka kohalikes raadiotes “Ruut FM” ja “Tõrva raadio”. Muuhulgas on tema lugu kajastatud ka Valgamaa noorteportaalis tankla.net. 

Tänavune  Hea Eeskuju propageerib uut mõtteviisi ning keskkonnasäästlikust. Peale selle on ta oma kodukohas aidanud ellu viia põgenemistoa, loonud esimese Eesti uurimistöö freeganlusest ja prügisukeldumisest ning kogunud raha loomade varjupaigale, kus ta igapäevaselt kaasa lööb ja aitab kuis suudab. Lisaks on Kaari viinud läbi töötuba UNESCO Ühendkoolide ja Läänemere Projekti õpilaste konverentsil „Ühendatud koolid muutuvas maailmas“.

Kõigele lisaks kasvab tema kodus tuvi, kelle Kaari elule äratas. Vabal ajal tegeleb Kaari ratsutamisega ning käib talutöödes abiks (loe lähemalt siit). Kaari kandidatuuri esitasid konkursile Valga Gümnaasiumi juhtkond, klassijuhataja, Valga loomade varjupaik ning Kiisa talu hobusetall.

Nominendid

Maris Praats

Rakvere Reaalgümnaasium

Esitas Aigi Einmaa

Triin Aasa

Koeru Keskkool

Esitasid Laura Lepik ja Helen Potman

Anete Liis Adul

Loo Keskkool

Esitas Rozeta Meos

Kristin Pintson

Põlva Gümnaasium

Esitasid Ester Liblik ja Marit Oimet

Eliise Lepp

Lihula Gümnaasium

Esitas Anneli Pikkmets

Sirli Jaaska

Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium

Esitas Kerli Kõiv

Kaarel Vene

Paide Gümnaasium

Esitas Marita Kutsar

Kaia Jõgiste

Vastseliina Gümnaasium

Esitas Mari Mandel

Patrick Soome

Tallinna Prantsuse Lütseum

Esitas Mari-Liis Küüsmaa

Maria Ignatenko

Peetri Kool

Esitas Mari-Liis Küüsmaa

Karmen Pikkmets

Lõpe Põhikool

Esitasid Annika Urbel ja Lõpe Põhikool

Laura Brigitta King

Leisi Keskkool ja Kuressaare Ametikool

Esitas Grete Sass

Liisa Raavel

Lihula Gümnasium

Esitas Hilje Tammaru

Emil Aništšenko

Parksepa Keskkool

Esitas Airi Pütsep

Merili Elisabet Kõiv

Hugo Treffneri Gümnaasium

Esitas Grete Sarap

2017

Laureaat

Kristo Jesse

 

Kristo Jesse on 18-aastane noor Valga Gümnaasiumist, kes jäi žüriile silma eelkõige oma kohalike algatustega kodukohas – nimelt on tema see, kes haarab kaasa oma sõbrad, tuttavad jooksma ja innustab teisi spordiga tegelema. Kristo esitas Maria Sikk.

Tänavune Hea Eeskuju on algatanud Valga noorte jooksusarja 6/36, mis on kujunenud Valgas üheks populaarseimaks sündmuseks. Samuti korraldati 2017.a. kevadel heategevuslik jooksuüritus, mille tulu läks ravitoitu vajavatele lastele.

Lisaks on Kristo eestvedamisel saanud uue hingamise Valga noorte segarahvatantsurühm Sikutajad, mis on olnud edukas maakondlikel tantsupidudel (loe lähemalt siit).

 

Nominendid

Anna Agejeva

Jõhvi Riigigümmaasium

Esitas Tatjana Kuznetsova

 

Eerik Hannus

Pärnu Ühisgümnaasium

Esitas Merit Reinhold

 

Egert Silk

Elva Gümnaasium

Esitas Saskia Arik

 

Erki Ratasepp

Kammeri Kool

Esitas Amalie Siibak

 

Hannes Linno

Koeru Keskkool

Esitasid Triin Aasa ja Laura Lepik

 

Hans-Hendrik Karro

Hugo Treffneri Gümnaasium

Esitas Liis Kaaver

 

Johanna Tuisk

Paide Ühisgümnaasium

Esitas Kätlin Merisalu

 

Katrin Veek

Lihula Gümnaasium

Esitas Kuldar Veek

 

Kristiina Saaron

Valga Gümnaasium

Esitas Andrus Murumaa

 

Kristina Gukk

Toila Gümnaasium

Esitas Maarja-Liisa Toost

 

Laura Lepik

Koeru Keskkool

Esitas Kirsika Ilmjärv

 

Lisett Liiv

Tartu Jaan Poska Gümnaasium

Esitas Amalie Siibak

 

Melany-Regle Langus

Vastseliina Gümnasium

Esitas Mari Mandel

 

Taavi Karvanen

Saue Gümnaasium

Esitas Grete Põldma

2016

Laureaat

Erik Mikkus

Erik Mikkus on 17-aastane Lihula Gümnaasiumi õpilane, kes hoiab üleval tervet Lihula aktiivkonda. Erik on see, kes kaasab alati oma tegemistesse ka teised, jäädes ise pigem varju, sest seab nende julgustamise olulisemaks kui iseenda esiplaanil olemise.

Eriku esitas konkursile Lihula Vallavalitsus, Lihula Gümnaasiumi õpilasesindus, õpetajad ning Lihula Muusika- ja Kunstikool.

Žürii tunnustas Heaks Eeskujuks Erik Mikkust, sest oma tegevusega on ta omamoodi ruumilooja, kes loob lisaväärtust Lihula kogukonda, kus noortel on rohkem võimalusi olla aktiivne. Ta on heasüdamlik, abivalmis ning ei oota heateolt vastuteenet, vaid aitab võimalusel nõu ja jõuga ning pakatab loovusest olles oma noore ea kohta aktiivne kirjandusmaastikul.

Nominendid

Andri Võsokovski

Tartu Kutsehariduskeskus

Esitas Lilia Leiman

Annabel Talts

Hugo Treffneri Gümnaasium

Esitas Marit Sõmer, sõbranna

Ave-Liis Kivest

Vastseliina Gümnaasium

Esitas Merlis Pajustik

Birgit Aljaste

Haapsalu Kutsehariduskeskus

Esitas Riine Tammann, kursusekaaslane

Christina Värno

Tartu Jaan Poska Gümnaasium

Esitas Egle Hänilane, noorsootöötaja

Danvar Lendre

Valga Põhikool

Esitas Maria Sikk, õpetaja

Eleriin Miilman

Rakvere Gümnaasium

Esitas Merle Maimjärv-Mirka, noorsootöötaja

Helis Ojala

Põltsamaa Gümnaasium

Esitasid sõbranna Anett Pook ja huvijuht Sirje Agne

Janeli Kõva

Võru Kesklinna Kool

Esitas Tiiu Ojala, õpetaja

Liisi Tuulik

Pärnu Vanalinna Põhikool

Esitas Marje Vaan, huvijuht

Liis Kikas

Võru Gümnaasium

Esitasid sõbrad Kristel Plakso, Liisa Hanna-Liina ja Hanno-Laur Kunnus

Mari Vijard

Antsla Gümnaasium

Esitas Liivia Rebane, huvijuht

Marleen Paist

Kiviõli I Keskkool

Esitas Anu Vau, õpetaja

Samuel Ehman

Paide Gümnaasium

Esitasid sõbrad Birgit Sitska, Helen Trug, Damaris Ly Tambla ja õpetaja Daire Krabi

Sten Perillus

Paide Gümnaasium

Esitas Kadri Pius, huvijuht

2015

Laureaadid

Merili Ginter ja Triin Karis

16-aatane Merili ja 17-aastane Triin õppisid esitamise hetkel Miina Härma gümnaasiumis. Neid esitas konkursile nende klassikaaslane Katariina Renate Parksepp. Katariina kirjeldab tüdrukuid järgmiselt: Merili ja Triin on alati positiivsed, täis lõputult ideid ja ammendamatut energiat ellu viimaks suuri tegusid.

Merili ja Triin esitati konkursile tänu diabeeti põdevatele noortele suunatud heategevusprojektile “Väike panus, suur mõju”, mill neiud algatasid.

Rohkem infot artiklis (loe siit) ja raadiosaates (kuula siit)

Nominendid

Annabel Talts

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium

Esitas Janne Puks

Kuldar Saaremäe

Kostivere kool, Jõelähtme

Esitas Ranele Raudsoo

Sander Tulk

Kuressaare Ametikool

Esitas Marii Kõrgesaar

Liisa Anier

Antsla Gümnaasium

Esitas Iri Reile

Nele-Liis Väise

Saverna Põhikoo

Esitas Anu Luiga

Mareli Reinhold

Pärnu Ühisgümnaasium

Esitas Helen Paddernik

Kaur Pennert

Paide Ühisgümnaasium

Esitas Marika Kuusik

Marite Liima

Rakvere Gümnaasium

Esitas Marika Eiskop

Meelis Oru, Martti Lusti, Arti Arula, Margo Saarna

Põlva Ühisgümnaasium

Esitas Marit Lusti

Eglyd Marion Hirv

Tallinna 21. Kool

Esitas Kristiin-Heleen Toovis

Eliise Tiidussalu

Lihula Gümnaasium

Esitasid Kristi Märk, Hilje Tammaru

Renar Kihho

Fr. Tuglase nim Ahja Kool

Esitas Piret Palm

Teisi Kirimägi

Häädemeeste Keskkool

Esitas Laura Jõe

Annika Paalberg

Pärnu-Jaagupi Gümnaasium

Esitas Emma Jõgi

Agnes Nugis

Viluste Põhikool

Esitas Hellika Landsmann

Lauri Mölder

Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool

Esitas Kristiine Vahtramäe

2014

Laureaat

Liivika Koobakene

Liivika õppis esitamise hetkel Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumis. Tol hetkel 16-aastase tütarlapse esitas konkursile Rõuge piirkonna Noortöö spetsialist Kerli Kõiv, kes kirjeldas Liivikat järgmiselt: ta on rõõmsameelne, positiivse ellusuhtumisega, abivalmis ja osavõtlik. Temalt on õppida nii noortel kui täiskasvanutel.

Liivika esitati tänu tema pidevale tööle Rõuge Noorteklubis, panusele kohalikus meediakanalis Rõuge TV ja Erasmus+ programmi projekti “Healty Lifestyle” elluviimise eest.

Rohkem infot artiklis (loe siit)

Nominendid

Marko Pruunlepp

Kärdla Ühisgümnaasium

Esitas Hergo Tasuja, treener

Morten Langi

Rapla Vesiroosi Gümnaasium

Esitas Kersti Saadlo, huvijuht

Markus Langi

Rapla Vesiroosi Gümnaasium

Esitas Piia Põder, sõber

Laura Toomlaid

Tallinna Reaalkool

Esitas Margit Toomlaid, ema

Kert Pääbo

Lihula Gümnaasium

Esitas Hilje Tammaru, klassijuht

Esper Ernits

Kohila Gümnaasium

Esitas Janika Jürgenson, noorsootöötaja

Liisa Lotta Tomp

Jakob Westholmi Gümnaasium

Esitas Karin Kallas, sõbranna

Gerda Raag

Miina Härma Gümnaasium

Esitas Mai Mikkelsaar, klassijuhataja

Helerin Mölder

Mäetaguse Põhikool

Esitas Maarja-Liisa Toost, huvijuht

Jette-Mari Anni

Miina Härma Gümnaasium

Esitas Liisa Lotta Tomp, tiimikaaslane

Mikk Kärner

Orissaare Gümnaasium

Esitas Marjana Prii, õpilane

Kaarel Siimut

Paide Gümnaasium

Esitas Maarit Nõmm, tuttav

Rain Orgus

Rakvere Gümnaasium

Esitasid klassijuhataja Reet Bobõlski ja direktsioon

Rauno Põld

Kiviõli 1. KK

Esitasid arendusjuht Evely Press ja huvijuht Michelle Raag

Marit Lusti

Tartu Kristjan Jaak Petersoni nimeline Gümnaasium

Esitas Helena Stamberg, huvijuht

2013

Laureaat

Makar Timofejev

Makar Timofejev

Makar õppis esitamise hetkel Tallinna Humanitaargümnaasiumis. Tol hetkel 18-aastase noormehe esitas konkursile tema sõber Lauri Luide, kes kirjeldas Makari järgmiselt: ta on alandlik, isetu, abivalmis ja kindlasti heaks eeskujuks juba kümnetele, kui mitte sadadele inimestele.

Makar esitati tänu vabatahtlikuks olemisele organisatsioonis Serve The City MTÜ, mis korraldab üritusi teiste abistamiseks. Ta soovis aidata vaesuses ja raskustes lapsi, näiteks käis sotsiaalkeskuses nendega mängimas.

Tänu Makari algatusel tegeleb igal nädalal Põhja-Tallinna või Lasnamäe Sotsiaalkeskuses lastega 10-15 inimest, kes õpetavad neile erinevaid aineid ja oskusi.

Rohkem infot taotlusvormis (lae alla)

Nominendid

Angela Tikoft

Kiviõli I Keskkool

Esitas Kiviõli I keskkooli õpilasesindus

Harlis All

Tootsi Lasteaed-Põhikool

Esitas Inga Raudsepp, huvijuht

Mareli Reinhold

Pärnu Ülejõe Gümnaasium

Esitas Heleri All, sõbranna

Aune Maria Marjapuu

Estonian Business School Gümnaasium

Esitas Jaune Kimmel, sõbranna

Timo Mäeots

Paide Ühisgümnaasium

Esitas Marje Tänav, õppealajuhataja

Andri Võsokovski

Räpina Ühisgümnaasium

Esitas Kätlin Kangro, MTÜ Räpina Avatud Noortekeskuse noorsootöötaja

Laura Oolup

Kuressaare Gümnaasium

Esitas Eve Tuisk, õpetaja

Heleri Pärmik

Jakob Westholmi Gümnaasium

Esitas Alla Eenma, huvijuht

Mari Siilsalu

Tartu Herbert Masingu gümnaasium

Esitas Sven Kõllamees, sõber

Astrid Rosenberg

Tartu Kommertsgümnaasium

Esitas Piret Palm, Ahja Avatud Noortekeskuse juhataja

Renar Kihho

Friedebert Tuglase nimeline Ahja Kool

Esitas Piret Palm, Ahja Avatud Noorstekeskuse juhataja

Mait Allas

Heimtali Põhikool

Esitas Vägilen Juhanson, ringijuhendaja

Theo Kehlmann

Kadrioru Saksa Gümnaasium

Esitas Maie Itse, klassijuhataja

Kärt Petser ja Getter Tamme

Elva Gümnaasium

Esitas Helle Saue, õpetaja

2012

Laureaat

Jakob Rosin

Hariduskolleegiumis õppinud Jakob Rosina, kellel on kaasasündinud nägemispuue, esitas Sven Kõllamets Hea Eeskuju kandidaadiks tänu eeskujuks olemisele ka nägijatele. Jakobi osalusel loodi pimedate ja halvasti nägevate noorte skaudirühm ning tema initsiatiivil toimus projekt „Pane oma meeled proovile!“.

Jakob ise on kirjutanud: „Miskipärast on valdavas osas inimeste seas levinud veider arvamus – kui inimene on nägemispuudega ehk pime, on tal ka mingi vaimne puue samuti või ta ei saa millestki aru, ei oska midagi, ei saa millegagi ise hakkama. Tegelikult pole see asi üldsegi nii hull.”

Rohkem infot artiklis (loe siit)

 

Nominendid

Alar Nilov

Berit Vain

Jaanus Odras

Johanna Maria Juhandi

Kadri-Ann Kertsmik

Karl Andreas Sprenk

Karl-Heinrich Roots

Kermo Maiste

Kristi Tüür

Madis Koit

Mari-Liis Küüsmaa

Mariann Nirk

Monika Lind

Roger Tibar

Teele Jakobson

Toomas Koitmäe

 

2011

Laureaat

Erkki Vellama

Väätsa põhikooli vilistlase Erkki Vellama esitas Hea Eeskuju tiitlile kooli huvijuht Evelin Puntso. „Erki on poiss, keda vaadates tekib küsimus, et kas tema päevades on ikka sama palju tunde kui teistel temaealistel? Seda sellepärast, et ta lihtsalt jõuab teha palju rohkem kui mõni teine,” kirjutas huvijuht.

Erki initsiatiivil alustati 2011. aasta sügisel Väätsal ettevalmistustööd noorte skatepargi rajamiseks. Taoline vabaaja veetmise võimalus oli ainulaadne kogu Järvamaal, sest ka lähilinnades noortel ekstreemspordiharrastajatel tõsist harjutamiskohta ei ole. Skatepargi rajamise idee kaasautoriks oli samuti Väätsast päris poiss Kaimo Paas.

Rohkem infot artiklis (loe siit)

 

Nominendid

Hektor-Glear Vene

Deisi Juns

Hanna Martinson

Kerli Kore

Erki Vellama

Kristina Beljakova

Kertu Kore

Sandra Pikk

Kermo Maiste

Merily Viks

Hanna-Liisa Tamm

Sofia Bolshakova

Mikk Mihkel Vaabel

Janeli Adermann

Kristin Belkovski

Liina Tammes

2010

Laureaat

Oliivia Narits

Esitamise hetkel Tartu Descartes’i lõppuklassis õppinud Oliivia Narits esitati tänu vabatahtlikule tegevusele Punase Risti Tartumaa Seltsis. Neiu oli esitamise ajal seltsi noorterühma juht. Koolikaaslased tunnustasid neiut just tema julguse eest, sest Oliivia oli võtnud oma südameasjaks HIV-i alase teadlikkuse tõstmise.

HIV-teemaliste koolituste korraldamine ei jäänud ainsaks Oliivia ettevõtmiseks. Tema eestvedamisel on organiseeritud lastelaagreid vähekindlustatud perede mudilastele ning korraldatud mänguõhtuid lastekodulastele. “Oliivia kohta antud kirjeldused näitasid meile säravat noort inimest, kes ei istu käed rüpes, vaid otsib ise võimalusi ja algatab tegevusi,” iseloomustas Oliiviat konkursi toonane patroon Ene Ergma.

Nominendid

Mikk Tutt

Andraš Tšitškan

Kuldar Adel

2009

Laureaat

Reili Rand

Hea Eeskuju 2009 tiitli pälvis Hiiumaa noor Reili Rand, kes esitamise ajal õppis veel Käina gümnaasiumi 12. klassis. Tüdruk valmistas oma tegudega palju rõõmu nii lastekodu väikelastele kui ka puuetega inimestele.

Reili haaras kinni klassivenna ideest koguda jõuluajal kingitusi ning need edasi lastekodulastele annetada. Kinke aga tuli nii palju, et neid annetati ka teistele.

Rohkem infot artiklist (loe siit)

 

Nominendid

Andraš Tšitškan

Reelika Maiste

Kristiina Tomasson

Robi-Jürgen Algo

Ari-Liis Kruup

Natalja Niit

Margus Potisepp

Jüri Lehtmets

Mikk-Mihkel Vaabel

Kristiina Kurema

Kaisa Alliksaar

 

2008

Laureaat

Ründo Mülts

Ründo Mülts on Koigi Põhikooli lõpetanud Päinurme külas elav noormees, kes esitamise ajal õppis Paide Ühisgümnaasiumi 11.klassis. Ründol avas Päinurme Külaseltsi ruumides isikliku muuseumi. Muuseumis on eksponaate varajasest ajaloost, eelmise Eesti Vabariigi ajast ja nõukogude ajast kuni tänapäevani välja.

Nominendid

Juss Heinsalu

Irena Rihkranna

Jaanika Aasa

Made-Leene Truu

Karina Kotkas